У Бережанській РДА чиновники, підприємництво та громадськість вирішували подальшу долю донедавна флагмана місцевої промисловості – ВАТ «Бережанський склозавод», яке як діюче підприємство кілька років тому почило в Бозі.

Щоб «підняти» підприємство, кілька разів (з березня 2012 по березень 2015 року) безуспішно проводилися торги щодо реалізації цілісного майнового комплексу ВАТ «Бережанський склозавод». Торги не відбулися у зв’язку з відсутністю покупців. За результатами торгів ціна основного майнового комплексу в порівнянні зі стартовою знижена на 2,79 млн. грн. Тобто якщо в 2012 році склозавод пропонувалося придбати за 6,8 млн. грн., то останнього разу стартова ціна становили менше 4 млн. грн.

Згідно з даними в. о. начальника відділу Держземагентства у Бережанському районі Ольги Бідули, ВАТ «Бережанський склозавод» має у приватній власності земельну ділянку загальною площею 9,91 га. Грошова оцінка земельної ділянки станом на 1 січня 2015 року становить 7,476 млн. грн.

Загальна сума всіх визнаних кредиторських вимог, включених у реєстр кредиторів, складає майже 6,4 млн., з них вимог Пенсійного фонду України – 5 млн. 807 тис. грн., і ця сума постійно збільшується. Кредиторами ВАТ «Бережанський склозавод» є ВАТ КБ «Надра», ТзОВ «Волинська фабрика гофротари», ПМП «Фірма Юридична довідка», ПП «Консалтингова компанія «Капітал», Бережанський районний центр зайнятості, Бережанська міжрайонна податкова інспекція, відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Бережанському та Підгаєцькому районах .

Ще 10 січня 2011 року по ВАТ «Бережанський склозавод» порушено справу про банкрутство, а 23 вересня того ж року боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Арбітражному керуючому доручено здійснювати пошук галузевих інвесторів для продажу ВАТ «Бережанський склозавод» цілісним майновим комплексом без подрібнення його на частини.

Під час наради жителька Бережан Надія Копина запропонувала написати спільні звернення до обласної ради, щоб викупити склозавод для громади єдиним комплексом, доки його ціна мінімальна. Цю ідею підтримав і депутат Бережанської райради Нестор Колодка, який зазначив, що це масштабний інфраструктурний об’єкт. Голова Бережанської РДА Володимир Петровський повідомив, що в обласному бюджеті немає коштів для цього. Проте в Бережанах була делегація, що вивчала кон’юнктуру ринку для розміщення тут патронного заводу з запасом у 60 тонн вибухівки. Але безпека для жителів міста була на першому місці і цю пропозицію відклали до кращих часів.

А між тим, як було поінформовано громадськість, у Бережанах також побувала робоча група з метою відновити тут виробництво скла. Багаторічна директорка склозаводу, за час якої він набув найкращого розвитку, Галина Видойник опрацювала бізнес-план для поновлення виробництва. Обладнання, звичайно, застаріле, проте в місті є професійні кадри та легендарна торгова марка «Бережанське скло».

І хоча реальних кроків по відродженню Бережанського склозаводу на нараді зроблено не було, але вже сам факт, що дане питання внесено на обговорення районної влади та громадськості, може послужити поштовхом до початку цього непростого процесу. Зокрема, член громадської ради при РДА Богдан Джуман попросив організувати громадські слухання за участі в тому числі й колишніх працівників склозаводу. А кандидат на посаду заступника голови РДА Олег Валов зазначив, що добре, коли Пенсійний фонд як гарант захищає цілісність комплексу склозаводу без розмежувань: «Це початок, далі треба працювати на спільний результат»…

 

ЦЕ ЦІКАВО

Голова громадської ради при Бережанській РДА Алла Соколовська виступила з ініціативою збереження для міста музею скла, що є на Бережанському склозаводі, та передати експонати на баланс Бережанського краєзнавчого музею.

Номер один

Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі

  1. Миколай Паращак
    22.06.2015 at 20:55

    Зберегти треба обов”язково, тим більше, що флагман українського скловиробництва – Костянтинівка – майже на лінії розмежування з зоною АТО.

Коментарі закриті.