BratynaXI Мистецько-краєзнавчий фестиваль «Братина» відбувся 20 червня в урочищі «Данилова гора» неподалік села Стіжок, що на Шумщині.
Традиційно він розпочався святковим богослужінням у храмі Святої Трійці на Даниловій горі.
Урочисто відкрив фестиваль та привітав учасників голова облдержадміністрації Степан Барна: «Сьогодні нас зібрала непересічна подія, яка має цікаві традиції і дуже символічну назву. Крім того, на місці, де проходить фестиваль, колись було укріплене місто Данила Галицького, яке не здолав хан Батий. Тут жили наші славні предки, які не корилися зайдам. Їхній приклад показує, що ми – народ, який не здолати!»
У рамках фестивалю виступали фольклорні колективи, провели книжковий круглий стіл, діяло містечко майстрів та ярмарок фольклору та ремесел. Спеціальний гість фестивалю – рок-гурт «Гайдамаки». Також всі охочі могли скуштувати страви місцевої кухні.
Нагадаємо, назва фестивалю “Братина” походить від слова, яким у княжу добу називали чашу із двома ручками. Чашу часто використовували у військових походах, і вона символізувала перемир’я. Аби напитися із такого кухля, воїн мав покласти меч у піхви, що символізувало братання, тобто припинення боротьби.

Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter