vakcynatsiyaНа Тернопільщині ускладнилася епідеміологічна ситуація через відсутність вакцини від сказу. Він не лікується, необхідно робити щеплення – констатують в обласній санепідслужбі. Майже всі залишки вакцини використали, нові партії не завозять.
Нагадаємо, нещодавно у Тернополі чоловік заразився сказом через укус лиса. Тварину житель обласного центру придбав через Інтернет.
«На жаль, маємо випадок зараження сказом навіть у Тернополі. Кожного року в області ми реєструємо до двадцяти таких випадків. Сказ – це особливо небезпечна інфекційна хвороба, яка характеризується гострим перебігом, тяжким ураженням центральної нервової системи. Можуть бути летальні наслідки, оскільки лікування не розроблено. Антирабічного імуноглобуліну, який необхідно колоти особам при укусах невідомих тварин, вже два роки немає взагалі. Ситуація невтішна. В нас є центр з надання антирабічної допомоги, на сьогодні там немає ні одної дози вакцини», – розповідає лікар обласної санепідслужби Богдана Козяр.
Нині вакцини від сказу в Україні майже немає. Залишки препарату використовують лише для екстрених випадків. Таку вакцину виготовляють у Росії, але завозити препарат з цієї країни заборонили, оскільки траплялися партії поганої якості.
Джерело: За Збручем

Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter