kontraktnykyКоли контрактники зможуть повернутись додому – хочуть знати їхні матері та дружини. Жінки кажуть, що вже тривалий час не можуть отримати конкретної відповіді ані від військового керівництва, ані від державного. А законодавство у цьому плані – «розмите».
Про це тернополянки та жительки області розповіли 20 хвилин під час мітингу під стінами ОДА у четвер, 16 червня. Вони переконані, що мітингування на місцевому рівні результату не дасть, однак це спосіб бути почутими і на державному рівні.
- Мій чоловік пішов служити на “особливий” період у 2014 році, – розповідає вчителька з Тернопільщини Оксана Поліщук. – Одне обіцяли, а вийшло по-іншому. В армії він захворів на гепатит С. Але лікуватись його не відпускають, хоча ми зібрали усі необхідні документи і довідки про його стан здоров’я. І саме сьогодні його відправляють на Схід. Жодних пояснень, коли ж відпустять, не дають. Сказали: «Служи, солдат. Всі служать і ти служи. В нас таких, як ти – багато».
Саме те, що поняття «особливий» період не має чітких часових рамок, прописаних у законодавстві, найбільше непокоїть жінок. Вони кажуть, що їхні чоловіки не проти служити, бо вважають це своїм обов’язком і після пережитого в АТО не можуть облишити справу. Однак хочуть знати, скільки ще часу служитимуть.
- Мій син пішов служити за мирних обставин у 2011-му, – розповідає тернополянка Жанна Сергєєва. – За умовами контракту мав повернутись додому ще 15 липня 2014 року. В 2014 році керівництво оголосило “особливий” період. На цей період звільняти їх не мають права. І Міноборони в односторонньому порядку, бо ніякого документу нам не показували, продовжило з ними контракти на невизначений термін.
Порушити це питання пообіцяло жінкам керівництво обладміністрації – голова та заступники. Зокрема, через нардепів від Тернопільщини. З ними, як запевнили в ОДА жінок, ті зможуть невдовзі зустрітись. Також голова ОДА пообіцяв передати лист з вимогами родичів контрактників Петру Порошенку.
Аналогічна акція 16 червня відбулась у Чернівцях під обласним комісаріатом. Раніше, за словами пікетувальниць, були у Львові і Івано-Франківську. Також збираються зорганізуватись жінки в Одесі.

Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter