Skalat zamokЕстафету Свята замків сьогодні, 26 червня, приймає Підволочиський район. Свято відбуватиметься у мальовничому Скалаті Підволочиського району.
Скалатський замок – видатна пам’ятка оборонної архітектури, яскравий приклад регулярних баштових замків Поділля ХVII ст. Збудував його галицький мечник Кшиштоф Віхровський у 1630-1634 роках. Після того, як його дочка Вероніка вийшла заміж за сяноцького каштеляна Яна Фірлея, замок перейшов у власність дому Фірлеїв.
У часи спорудження замок знаходився на околиці міста й охороняв під’їзди до нього. Сьогодні ж Скалатська твердиня – у самому серці Скалата і є унікальним об’єктом Поділля. За планувальною конфігурацією замок наближений до квадрата. Усі стіни впираються у чотири ідентичні п’ятигранні наріжні вежі, орієнтовані точно за сторонами світу.
Офіційне відкриття Свята замку – о 14 годині. Організатори потурбувалися про різноманітну культурно-розважальну програму: забавлянки для дітей і для дорослих, родинний відпочинок зі смачною кухнею, сувенірний крам та багато іншого. Любителі народного мистецтва будуть насолоджуватися українською піснею, веселою музикою та запальним танцем.
Свято замку у Скалаті є частиною загальнообласної програми Тернопільської облдержадміністрації, покликаної популяризувати цікавинки Тернопільщини. Свята замків вже відбулися в Збаражі, Кременці, Бережанах, Сидорові. Після Скалата естафету прийме Теребовля.

Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter