NyrkivРуїни Червоногородського замку в урочищі Червоне поруч зі селом Нирків Заліщицького району потребують відновлення та догляду. Розуміючи це, місцева влада шукає шляхи вирішення цієї проблеми.
Червоногородський замок має неабиякий потенціал зі залучення туристів у Заліщицький район, розповідають чиновники. Підтверджує це статистика. У п’ятницю та за вихідні руїни історичної споруди відвідують від 1,5 до 3 тис. відпочивальників. Прогнозують, покращена інфраструктура та додаткові послуги на території замку привернуть увагу ще більшої кількості туристів і поповнять районну казну, пише Без Табу.
«Ми звернулися з пропозицією врятувати Червоногородський замок, та зіткнулися з проблемами, – зазначає голова Заліщицької РДА Борис Шипітка. – Власником споруд замку є релігійна організація і вона має свідоцтво на право власності. Потім, коли ми вийшли на публічне обговорення руйнівного стану цього замку, то зіткнулися з наступним – з’явився його спадкоємець. Сьогодні він проживає в одній із іноземних країн і виставляє свої претензії щодо споруд. Законодавчо претендувати на земельні ділянки він не має права».
Наразі зі спадкоємцем Червоногородського замку листуються та ознайомлюються з документацією. Про офіційні перемовини, каже Борис Шипітка, поки що говорити рано.
Тому у Заліщицькій районній держадміністрації розробили проектно-кошторисну документацію по Червоногородському замку і планують продати його землі на аукціоні. Сподіваються, покупцями стануть внутрішні інвестори – грошовиті підприємці, які б, придбавши земельні ділянки, власними зусиллями розвинули б там туристичну інфраструктуру. Насамперед, зробили б дорогу, розповідає Борис Шипітка.
Продаж земельних ділянок через аукціон – це лише один із варіантів вирішення проблеми Червоногородського замку. Думають і про інші. Втім, кажуть, ситуація зійшла з «мертвої точки».
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що відновленням Червоногородського замку в урочищі Червоному, поблизу села Нирків Заліщицького району, а також костелу св. Станіслава, зацікавилися польські інвестори. Вони готові були вкласти 10 млн. дол. у відновлення замку і храму.

Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter