2-13Пам’ятник воєнної доблесті «літак МіГ-15», який знаходиться на Східному, поблизу Парку Національного Відродження, вже став одним з символів нашого міста. Ця споруда була зведена ще у 1972 році архітектором Едуардом Гронським, проте вже незадовго після здобуття Україною незалежності, у березні 1992 року, міська влада прийняла рішення про демонтаж пам’ятника.

Складність такої операції та відсутність коштів спонукали відкладення реалізації цього рішення і ще через 20 років, у 2012, комісія, створена для розгляду даного питання та обстеження пам’ятника, підтвердила, що він знаходиться у поганому стані. Було вирішено зняти літак з постаменту та передати його в музей, а елемент споруди, що поєднує залізобетонний постамент з літаком, довелося б демонтувати або реконструювати. Наразі відомо, що демонтаж пам’ятника обійдеться місту в таку ж суму, як і його реконструкція.

Пропозицію заміни пам’ятника підтримав тернопільський архітектор Іван Осадчук, запропонувавши також реконструкцію бетонної основи та встановлення на ній фігури, яка, на його думку, була б гармонійним доповненням даного району міста – «Трійці Воздвиження» – трьох янголів, що з’явилися з небес. Згодом з’явився і сам проект, що розглядається нині архітектурно-містобудівною радою. Варто зазначити, що тернополяни висловилися переважно проти ідеї Івана Осадчука, можливо через зовнішнє оформлення проекту.

20160714-08.2 20160714-08.3 20160714-08

Натомість на громадському форумі у соцмережах звучало безліч інших ідей:

1)      Пам’ятник воїнам АТО, показавши, що для українців прийшов час шанувати нових героїв-захисників своєї Батьківщини.

2)      Пам’ятник першим садибам колишнього Тарнополя або його засновнику – Яну Тарнавському.

3)      Пам’ятник Магдебузькому праву – надання нашому місту права до самоврядування у 1548 році.

4)      Пам’ятник лелеці, як символу домівки, затишку, миру та правди.

5)      Знести постамент та встановити на його місці відпочинкову зону.

6)      Відреставрувати літак та залишити його – це монумент, до якого тернополяни вже звикли.

Оскільки рішення ще не прийняте, тернополяни можуть долучитися до активного обговорення та висловити свою думку на сторінці тернопільської волонтерки Лілії Мусіхіної, яка однією з перших відреагувала на пропозицію встановлення пам’ятнику трьом янголам.

А який варіант найбільш імпонує Вам?

 

Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter