c71f3295d2b75fd11a0db5beb3eaf4d6Реальною мінімальною ціною, яка б покривала собівартість виробництва молока,  депутати обласної ради вважають 4 гривні за 1 літр. Відповідне звернення до керівництва держави вони прийняли на останньому пленарному засіданні ІІІ сесії. У зверненні йдеться:

«В Україні складна соціально-економічна ситуація на селі призводить до все більшого зубожіння населення. Жителі сіл Тернопільської області потребують вирішення питання про встановлення мінімальної  закупівельної ціни на молоко для населення в розмірі не менше 4 гривень за 1 літр. Верховною Радою України в першому читанні було прийнято проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державного регулювання закупівельної ціни на молоко та підтримки села», відповідно до якого мінімальна закупівельна ціна на молоко встановлюється у розмірі 4 гривні за 1 літр. Співавторами законопроекту є в тому числі депутати з депутатської фракції партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Однак, на друге читання зазначений вище проект не ставиться та його розгляд свідомо затягується.

У той же час Кабінетом Міністрів України в 2012 році було прийнято постанову від 22 серпня 2012 року №807 «Про затвердження мінімально допустимого рівня цін на молоко на 2012 рік», відповідно до якої на молоко незбиране (не піддане будь-якій обробці, переробці чи пакуванню для потреб подальшого продажу) другого ґатунку встановлювався мінімально допустимий рівень ціни у розмірі 2200 гривень за 1 тонну (без урахування податку на додану вартість), тобто 2 гривні 20 копійок за          1 літр. Безумовно, з 2012 року значно підвищився розмір цін в країні та суттєво зменшився рівень життя населення в Україні.  Однак в реальності навіть зараз молоко приймається за ціною менше 2 гривень за 1 літр, що повністю відбиває у селянства мотивацію тримати корів та займатися молочним господарством через збитковість. Реальною мінімальною ціною, яка б покривала собівартість виробництва молока, є 4 гривні за 1 літр. Подальше зволікання із захистом інтересів селянства може призвести до непоправних втрат поголів’я молочних корів в Україні та, як наслідок, – до загрози продовольчій безпеці України в майбутньому.

Враховуючи наведене, закликаємо Кабінет Міністрів України внести відповідні зміни до своєї постанови від 22 серпня 2012 року №807, збільшивши закупівельну ціну на молоко до 4 гривень за 1 літр.

У свою чергу Голову Верховної Ради України та народних депутатів України закликаємо прийняти, поставивши на голосування, проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державного регулювання закупівельної ціни на молоко та підтримки села» під № 2089 від 10 лютого 2015 року, який прийнятий у першому читанні».

Джерело: te-rada.org

Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter