DSC_1467-655x333Делегація з Луганської області приїхала сьогодні на Тернопільщину, аби перейняти досвід утворення територіальних громад.

Голови громад Луганщини та адміністрація області відправились у тур громадами на Тернопільщині, аби дізнатися про підводні камені процесу об’єднання. За словами представника делегації Романа Косинського, відвідини запланували через те, що процес децентралізації на Тернопільщини зараз найактивніший і найефективніший в Україні. В той час як тут об’єдналось 26 громад, на Сході – лише дві. Втім, перспективний план Луганська обласна рада прийняла.

Луганчани відвідали з тією ж метою вже 2 області: Вінницьку та Полтавську. Допомагає їм швейцарсько-український проект з підтримки децентралізації «ДЕСПРО».

«В рамках проекту ми спілкуємося з активними людьми, лідерами місцевих громад, які показують нам ті помилки, яких слід уникнути. Також найкоротші шляхи для досягнення децентралізації», - коментує заступник голови Луганської ОДА Роман Косинський.

Основною проблемою у формуванні громад на Луганщині, каже пан Роман – брак лідерів, які готові повести за собою людей та взяти відповідальність за організацію процесу. Така пасивність пояснюється також тим, що 90% луганчан ніколи не виїжджало за кордон, понад 70% – за 300 км від домівки, тому остерігається змін. «Людей не влаштовує те, що вони мають, але вони бояться, що може бути гірше», додає Роман Косинський.

Голова Нижньодуванської об’єднаної територіальної громади Віталій Росляк розповідає, що на Полтавщині знайшов взірець для наслідування для своєї громади. Йому здається вдалим ідея побудови підприємства з переробки агропродукції в межах громади.

На Тернопільщині, яка є здебільшого аграрним краєм, Віталій Росляк сподівається підгледіти приклади утворення успішних громад без бюджетоутворюючого підприємства: громада, яку очолює чоловік, має лише родючі землі та тваринницькі господарства.

У громаду, яку очолює пан Віталій, за перспективним планом мають ввійти 9 населених пунктів, однак зараз приєдналися лише два. Серед факторів, які гальмують децентралізацію у його громаді він називає також брак активних людей та страх.

Джерело: beztaby.te.ua

Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter