13835711_538252573026982_1587906404_o-655x333Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків у Тернопільській області отримали нові можливості фінансування. Відтепер так звані «теплі кредити» можна оформити не лише у державних, а й у комерційних банках.

В Україні є близько 240 тис. багатоквартирних будинків. У них проживає половина населення держави. Представники «Кредобанку» кажуть, 80% цих помешкань потребують ремонту, що призведе до того, що кількість ОСББ в України збільшуватиметься з року в рік. Тому у цій фінансовій установі розробили кредитну пропозицію для ОСББ.

Програму «Теплий затишок» у «Кредобанку» розробляли кілька років. Вона пропонує кредити для ОСББ з найнижчою на ринку ставкою – від 21% річних. Пропонують суму кредиту до 5 млн гривень з терміном кредитування до 10 років.

«Із двох банків, які сьогодні кредитують ОСББ, різниця в ставках – 3-4% в залежності від терміну. Різниця є достатньо відчутною для клієнтів, - розповідає директор департаменту клієнтів малого та середнього бізнесу ПАТ «Кредобанк» Ірина Груй. – Ми не просто хочемо профінансувати клієнта одноразово. Ми хочемо для ОСББ стати партнером з самого моменту його створення і супроводжувати його: фінансувати, консультувати і так далі».

Отримавши кредитні кошти, ОСББ може використати їх на утеплення фасадів будинків, модернізацію вентиляційних систем і водопостачання, заміну вікон та дверей, ремонт ліфтів та інші потреби. Розповісти докладніше про програму «Теплий затишок» у Тернополі зможуть навчені тренери укількох відділеннях «Кредобанку» за адресами вул. Дружби, 3, вул. Хмельницького, 14 і вул. Замкова, 16.

Окрім того, ОСББ можуть скористатися існуючою державною програмою тепломодернізації «Теплий дім», участь у якій беруть два банки – «Ощадбанк» і «Укргазбанк».

«Різниця між програмами, які пропонують комерційні банки, такі як «Кредобанк», та державні, такі як «Ощадбанк» та «Укргазбанк», в тому, що останні мають компенсацію з держбюджету: 30%, якщо людина не отримує субсидію та 70%, якщо отримує. У приватних банківських установах таких привілегій поки що немає», - пояснює завідувач сектору з питань енергозабезпечення при міському управлінні ЖКГ Павло Савечко.

У Тернополі, зазначає Павло Савечко, найчастіше люди беруть участь у програмах тепломодернізації з метою заміни вікон і утеплення фасадів будинків.

Джерело: beztaby.te.ua

Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter