14697205335369
Студент четвертого курсу архітектури Львівського Політехнічного університету розробив європейський проект реконструкції набережної тернопільського ставу та «Яхт-клубу» для жителів міста. Такою тернополянин Дмитро Балко обрав тему для дипломної роботи і не прогадав,  бо його проект заробив високий  бал на потоці і отримав схвалення від викладачів популярного в Україні вишу.

1469720533636«Я багато місяців працював над цим проектом. Працював і вдень, і вночі. Мені допомагали одногрупники, друзі та знайомі фахівці в цій галузі архітектури та будівництва, також дуже допомогло опитування, яке проводив серед тернополян і усно, і в соцмережах», – розповів студент.

Дмитро зізнався, що для написання дипломної йому пропонували розглянути кілька варіантів реконструкції архітектурних пам’яток Львова, але хлопець виявився патріотом свого міста.

«Мені подобається львівська архітектура, Старе місто, але мені хотілося зробити щось для Тернополя. Ми маємо озеро в центрі міста, – це крутий потенціал, який не можна залишати поза увагою», – переконаний юний архітектор.

14697205340503Декілька років на плесу Тернопільського ставу проходили Міжнародні змагання з водно-моторного спорту, але на думку, тернополянина, для того, щоб вони були масштабними і щорічними в нас не вистачає розвиненої інфраструктури.

«Мій проект передбачає створення: причалів для яхт, катерів, гідроциклів; елінгера для ремонту та зберігання суден; майданчика над водою, де жителі міста можуть вдень спостерігати за прекрасним ставом, відпочити, а у вечірній час брати участь в різноманітних культурних заходах: перегляд кінофільмів, театр під відкритим небом, ігри, конференції. Адміністративний центру яхт-клубу включяє в себе: ресторан, готель, кілька великих залів для яхт – компаній та навчальних яхт – класів, спорт-зали та офісні приміщення. Адміністративні приміщення працюватимуть круглорічно, адже є чимало зимових розваг та видів спорту на льоді», – детально описав свій задум хлопець.

Дмитро розповів, що це вже не перший його проект. Весь вільний від навчання час він працює над проектами житлових та нежитлових приміщень в Тернополі. До того ж хлопець один з небагатьох архітекторів в Тернополі, який розробляє повну візуалізацію, що дозволяє замовникові побачити його об’єкт в об’ємному відео-форматі.

«Я не шукаю фінансової вигоди від проекту «Яхт-клуб», просто хочу, завдяки здобутими знаннями, принести якусь користь для свого міста. Я впевнений, що цей проект був би вигідним як для туристичного потенціалу Тернополя, так і для інвесторів», – переконаний архітектор.

Джерело: doba.te.ua

Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter