У Тернополі триває реалізація «Програми енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації житлового фонду», у рамках якої 70% вартості робіт з термомодернізації будинку оплачує міська рада, а інші 30% – мешканці самого будинку. Цю програму високо відзначає Уряд, на чолі з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.

«Населення найактивніше долучається до енергомодернізації свого житла у тих регіонах, де є додаткова місцева фінансова підтримка. Тому Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підписав відповідне доручення обласним державним адміністраціям спільно з органами місцевого самоврядування прискорити прийняття місцевих програм співфінансування енергоефективних заходів для населення. Надання українцям безповоротної фінансової допомоги на енергомодернізацію одночасно з державного та місцевих бюджетів значно здешевлює вартість енергоефективних заходів та стимулює населення активніше утеплюватися до зими”, – повідомляє Урядовий портал.

01_300616_s_IMG_2669

«Сьогодні у місті ми реалізовуємо ряд проектів, які допомагають тернополянам економити. Зокрема, діє програма енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації будівель житлового фонду на умовах співфінансування, коли міська рада виділяє 70% коштів, а мешканці – 30%. Ця програма передбачає утеплення фасадів, заміну вікон у місцях загального користування, встановлення індивідуально теплових пунктів, лічильників тепла, – розповідає міський голова Сергій Надал. – Сьогодні Тернопіль – чи не єдине місто, де до процесу енергоефективності залучені усі великі міжнародні фінансові інституції: Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P), Європейський Банк Реконструкції та Розвитку, Міжнародний Банк Реконструкції та Розвитку, фонд НЕФКО, фонд SIDA, реалізовуються проекти USAID».

Своїм досвідом у цій сфері міська влада Тернополя активно ділиться з управлінцями інших міст. Нещодавно в Тернополі побували депутати органів місцевого самоврядування із семи областей України з метою переймання досвіду у сфері управління, енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації будівель.
Зазначимо, загалом в Україні діє 178 місцевих програм, за якими українці можуть отримати, окрім урядової, додаткову компенсацію своїх витрат на проведення енергомодернізації осель. З них 79 програм з виділеним на 2016 рік фінансуванням у розмірі 62,3 млн. грн.

Джерело: ternopil.te.ua

Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter