4588330dbe1907d7b2cd34676317066dПідбиваючи підсумки ІІІ сесії обласної ради, можна сказати, що вона стала плідною та результативною. Майже мільйон гривень направлено на шкільні автобуси для громад, внесені зміни до бюджету забезпечили близько мільйона на аеропорт, що дасть можливість поновити ліцензію, прийнято ряд програм та інших господарських рішень.  Разом з тим неабияким розчаруванням і не лише для мене як голови обласної ради, а й для громад краю стало неприйняття рішення «Про схвалення змін до перспективного плану формування територій громад Тернопільської області».

У сесійній залі під час його обговорення було багато розмов та галасу, колеги депутати зламали чимало списів. Проте потрібного людям результату так і не спромоглися проголосувати. Популістські балачки переважили здоровий глузд і депутатський обов’язок працювати для громади. Не допомогли і звернення до депутатів сільського голови Великих Дедеркал Івана Данилюка з проханням пришвидшити процес створення нової об’єднаної громади навколо їхнього села. Чоловік прямо сказав, що, спостерігаючи за сусідами, які об’єднались, його односельці переконались, що саме такий шлях веде до успіху та позитивних змін. Те ж саме говорили і представник Великоглибочецької громади, і голова Заводської селищної ради об’єднаної територіальної громади Людмила Правлінська.

І це не дивно, що люди хочуть об’єднуватись, адже реалізація  адміністративно-територіальної реформи за рік  принесла конкретні результати. До прикладу – за півріччя поточного року Байківецькою громадою виконана бюджет на  127%, а це  перевиконання на 4 млн. 207 тисяч грн. плюс, Великі Гаї –  понад 164 % – майже 4 млн. 300 тисяч. Золотий Потік, де багато років поспіль було невиконання бюджету, сьогодні  має 180 % перевиконання. І так практично усюди. Децентралізація у сфері бюджетних відносин сприяла виконанню бюджету  Тернополем за півроку на 141, 4% -майже 104 млн..

Уже в цьому році на розвиток інфраструктури об’єднаних громад в область надійшло 155,5 млн. грн. субвенції з державного бюджету. До прикладу: Великогаївська об’єднана громада отримала понад 8 млн грн., Байківецька – 4 млн.,  Золотниківська – більше як 8,5 млн., Золотопотіцька – майже 6,5 млн. тощо.

Що скажемо людям, шановні колеги, якщо знову область втратить чималі кошти, і, що ще небезпечніше, – шанс на зміни?! Як пояснюватимемо блокування реформ? Адже те, що минулоріч зволікали із прийняттям рішень щодо перспективного плану та об’єднання громад, області вартувало мінус 90 млн. грн. Ми не такі багаті, щоб розкидатись такими сумами. І, властиво, це ж не просто цифри – це нові  чи відремонтовані заклади соціально-побутової сфери, це дороги, вуличне освітлення і ще багато з того, що потрібно нашим містам і селам. Саме поліпшенням умов життя людей та якості адміністративних послуг має вимірюватись робота депутата. А всі інші балачки – здебільшого популізм та демагогія. Переконаний, рано чи пізно краяни дадуть цьому оцінку.

Довідково:

На даний час на території області функціонують 26 об’єднаних територіальних громад.

У результаті об’єднаними громадами охоплено близько 27% площі області (3830 км²), 167 рад (283 населені пункти) та 229 тис. населення.

Зміни до перспективного плану формування територій громад Тернопільської області передбачають  всього 49 об’єднаних громад шляхом утворення 24 нових громад, а також розширенням 18 з 26 існуючих.

Джерело: te-rada.org

Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter