89На Тернопільщині перебувають голова благодійного фонду «Український проект в Едегемі» Ліліан Боллаерт та директор фонду «Child-HelpInternational» Пірре Мертенс.

З представниками бельгійських благодійних фондів офіційно зустрілися заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Юрій Юрик та керівники структурних підрозділів. Під час зустрічі сторони окреслили напрямки подальшої співпраці та взаємодію для вирішення практичних проблем. 

«Для нас надзвичайно важливо перейняти ваш цінний досвід, спрямований на підвищення якості послуг у сфери охорони здоровя та соціальній сфері», — зазначив Юрій Юрик.

Під час зустрічі сторони обговорили можливості надання медико-соціальної допомоги дітям з гідроцефалією та паліативної допомоги мешканцям Тернопільщини. Дитячий будинок, хоспіс, підтримка  геріатричного будинку й покращення послуг для людей похилого віку.

До слова, Ліліан Боллаерт допомагає Україні вже понад 20 років. Надає паліативну допомогу, вирішує проблеми літніх людей, працює над соціальними проектами для інвалідів. Пірре  Мертенс займається проектом «Спіна біфіта та гідроцефалія», соціальними питаннями дітей.

«Вважаю себе своєрідним адвокатом малозабезпечених громадян, — зазначила Ліліан Боллаерт. — І ми можемо взаємно обмінюватися досвідом, адже я була приємно здивована тим, як розвиваються медичні заклади в Україні. Виїзд мобільних бригад у райони області, для прикладу. У Бельгії цього немає».

Також на даному заході був присутній наш земляк, лікар Ігор Вітенько, український волонтер у Бельгії. Він тісно співпрацює з Ліліан Боллаерт, яка допомагає йому збирати кошти на вакуумні помпи для українських лікарень. Такий апарат лікує гнійні рани, що допомагає хворим уникнути ампутації.

«Сьогодні на часі стоїть питання додаткових хоспісних ліжок для важкохворих дітей. За підтримки Ліліан і Пірре ми плануємо втілити це в життя. Також представники бельгійських благодійних фондів готові допомогти нам забезпечити певні медичні препарати, а також поділитися досвідом з медиками Тернопільщини», — зазначив начальник управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Володимир Богайчук.

Джерело: oda.te.gov.ua

Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter