20160825-09У те, що медичні послуги є безкоштовними, не вірять більшість пересічних тернополян. Майже кожен бодай раз у житті сплачує так звані благодійні внески. Проте на що витрачаються кошти громадян — невідомо, так вважають 89% опитаних жителів міста. 

Соціологічне дослідження «Неформальні платежі у закладах охорони здоров’я Тернополя» провели експерти Інституту аналітики та адвокації у різних областях України за підтримки МФ «Відродження». В рамках програми «Протидія поборам за безкоштовні медичні послуги». Цьогоріч поставили за мету проводити підзвітну діяльність благодійних фондів при закладах охорони здоров’я одразу в чотирьох областях, серед яких і Тернопільська.

Згідно отриманих результатів, 74% опитаних не задоволені рівнем надання медичної допомоги. Суми, які щорічно сплачують тернополяни за лікування — від тисячі гривень вище. Понад 5 тисяч гривень із сімейного бюджету віддали 23% респондентів. Оплата найчастіше мала назву «благодійний внесок» або так звана  «добровільна пожертва».

Пацієнтам відомо про недофінансування медичної галузі й вони готові платити за лікарські послуги. Однак при цьому хочуть знати, на що саме витрачаються їхні кошти. Так переконані 65% опитаних тернополян.

«Сьогодні необхідно забезпечити максимальну прозорість та підзвітність роботи фондів, що діють при лікувальних закладах. Це сприятиме довірі пацієнтів та громади до діяльності фондів, а також збільшенню фінансуванню медичної галузі як такої», — переконаний регіональний представник програми «Протидія поборам за безкоштовні медичні послуги» голова Тернопільської правозахисної групи Володимир Шевченко.

Джерело: vision.ternopil.ua

Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter