77777Провести Дні Тернопільщини у Чехії запропонував голова обласної державної адміністрації Степан Барна під час зустрічі з Генеральним Консулом Чеської Республіки у Львові паном Мирославом Клімою. Зустріч відбулася 26 серпня в обласній державній адміністрації.

«Наша область має що презентувати: і в економічній, і в гуманітарній сферах. Крім того, у нас багато спільного у галузі історії, культури. Тому ми зацікавлені презентувати наш потенціал у Чехії», – зазначив Степан Барна.

Генеральний Консул Чеської Республіки у Львові пан Мірослав  Кліма зауважив, що 2 липня 2017 року виповниться 100 років Зборівської битви першої світової війни.  Це була битва між російською та австро-угорською арміями 1-2 липня 1917 року під час Червневого наступу  поблизу міста Зборів, на території Австро-Угорщини (нині Тернопільської області). На боці Російської імперії в цій битві вперше брали участь підрозділи сформованого з полонених чехів і словаків Чехословацького легіону.

«Це наша історія, тому це можливість провести спільні заходи, вшанувати жертв тих подій», – зазначив пан Мірослав Кліма.

В свою чергу Генеральний Консул Чеської Республіки у Львові підкреслив, що саме в Тернопільську область спрямовано значну частку чеських інвестицій.

Степан Барна поінформував, що обсяг прямих інвестицій з Чеської Республіки, що надійшов в економіку області з початку інвестування на 1 липня 2016 року склав 7,4 млн дол. США або 15% в загальному обсязі прямих іноземних інвестицій, які надійшли в економіку області з 36 країн світу. За цим показником Чеська Республіка посідає друге місце після Федеративної Республіки Німеччина.

«За участю чеського капіталу в області працює 3 підприємства: приватне акціонерне товариство „Добра вода”, що здійснює виробництво мінеральної води у Зборівському районі та в економіці якого працює понад 99% усіх чеських інвестицій, внесених в економіку області, а також 2 підприємства в місті Тернопіль у сфері будівництва із обсягом чеських інвестицій 53 тис. дол. США», – підкреслив очільник краю.

Джерело: oda.te.gov.ua

Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter