Сьогодні пізно вночі у столиці самби і карнавалів Ріо-да-Жанейро відкриються чергові літні Олімпійські ігри.

У змаганнях, що триватимуть 2 тижні, спортивну Тернопільщину представлятимуть двоє атлетів – фехтувальниця Олена Кривицька та віндсерфінгіст Олександр Тугарєв. Ще 4 спортсменів з інших областей, які навчаються в ТНЕУ, лише умовно можна назвати причетними до тернопільського спорту – це легкоатлетки Анна Тітімець, Вікторія Ткачук, Тетяна Мельник та каноїстка Світлана Ахадова.
Однак ми розповімо про олімпійські перспективи не тільки тернополян, а й власників студквитків ТНЕУ.

1Кривицька Олена. 29 років.
Фехтування на шпагах.
Стартує у Ріо першою з тернополян. У суботу, 6 серпня, у шпажисток індивідуальні змагання.

Якби не студентка з Вінниці Ахадова, Кривицька рахувалася б головною надією Тернополя в Ріо. Досвідчена фехтувальниця переживає другу спортивну молодість. На чемпіонаті Європи, що в червні проходив у Польщі, посіле високе 6-місце. Проте олімпійський тур у фехтуванні – це здебільшого лотерея. Тому й шанси Кривицької в індивідуальній дисцисципліні на медаль лотерейні. Більші надії “зачепити” медаль у командних змаганнях. За вдалого жеребу українки можуть дістатися до півфінальної стадії і претендувати на “олімпійську” бронзу. Однак наразі всезнаючі букмекери не вірять в медальні шанси українок.

Коли вболівати:
6 серпня, індивідуальні змагання
11 серпня, командний турнір

2Тугарєв Олександр, 21 рік
Вітрильний спорт, віндсерфінг
Для талановитого тернополянина це перша в житті Олімпіада. Фактично перші серйозні змагання на дорослому рівні. На юнацькому рівні Тугарєв часто потрапляв у призи. На дорослому – крім чемпіонату України нічого серйозного не вигравав. 54-ий у світовому рейтингу. Тому виступ у Ріо – це перша проба сил та можливість зрозуміти чого ти вартий.

Коли вболівати:
починаючи з 8 серпня щодня і до останньої гонки 19 серпня

3Тітімець Анна, 27 років, Ткачук Вікторія, 21 рік, Мельник Тетяна, 21 років
Легка атлетика. Біг на 400 м з бар’єрами. Естафета 4х400 м
Тріо лекгоатлеток мають одну бар’єрну спеціалізацію. Однак Мельник заявлена на естафетний “гладкий” біг.
Тітімець, яка в олімпійському заліку представляє Дніпропетровщину, лідер збірної у своїй дисципліні. Має шанс пробитися у фінальний забіг, однак медальних надій не має. У цій дисципліні домінують темношкірі атлетки. Вікторія Ткачук родом з Хмельчиниччини, однак представляє Донеччину. Має шанс потрапити у півфінальні забіги.
Що ж до кіровоградки з київською пропискою Мельник, то українській естафетній команді до снаги вийти у фінал, але не більше.

Коли вболівати:
400 м з бар’єрами, 16-17 кваліфікаційні забіги, 19 серпня фінал
Естафета 4х400м, 20-21 серпня

???????????????????????????????Ахадова Світлана, 23 роки
Гребля на каное. Четвірка. 500 м.

Напередодні Ріо українська каное-четвірка демонструє непогані результати. Букмекери дають нашому екіпажу 4-ий рейтинг. В останній момент тренери ризикнули і перетасували склад, що може дати додаткову перевагу перед суперницями. Вінничанка Ахадова – одна з лідерів олімпійської четвірки. Тому у випадку здобуття медалей у ТНЕУ також будуть вважати себе причетними до успіху. Студентка як не як!

Коли вболівати:
19 серпня – попередні заїзди, 20 серпня -фінал

Джерело: zz.te.ua

Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter