nadal_photoa-2«Пряме народовладдя – це основа нової системи влади України, про яку так люблять поговорити, однак чомусь не реалізовують. На прикладі Тернополя ми зможемо показати всій Україні, що стару, ще “совкову”, систему влади можна цивілізовано замінити на нову – європейську», – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

В руслі розбудови системи влади – прямого народовладдя — Тернопіль також запровадив у практику діяльності органу місцевого самоврядування електронні петиції. Подавши петицію на інтернет-сайті міської ради та набравши на її підтримку не менше, ніж 250 підписів, тернополяни можуть бути впевнені, що пропозиція буде розглянута на сесії міської ради чи засіданні виконавчого комітету.

Така практика успішно працює в Європі, зокрема, у Швейцарії. В цій країні завдяки схожій схемі місцеві громади через своїх представників у експертних радах контролюють діяльність будь-якого чиновника. Тернопіль крок за кроком стає “маленькою Швейцарією”.

Паралельно з петиціями Тернопіль уже запровадив практику системи електронних закупівель PROZORRO. Основна мета цього ресурсу — ефективне використання коштів місцевого бюджету.

Джерело: ternopil.te.ua

Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter