14114686_550187628500143_1913539200_o-655x333На Тернопільщину приїхала делегація з Литовської Республіки. Вже встигли підписати угоду про співпрацю з нашою областю та розвідати інвестиційний клімат у місцевих бізнесменів. У планах делегації – налагодження співпраці з районами.

Угоду про співпрацю між Тернопільською облдержадміністрацією та Радою регіонального розвитку Тауразького повіту Литовської республіки підписали з другого разу. Чиновники кажуть, литовці з цією ж метою приїжджали на Тернопільщину кілька років тому, та тоді, на жаль, не склалось. Натомість, сьогодні співпрацю налагодили одразу в кількох напрямках – промисловості, сільському господарстві, будівництві, енергоефективності, енергозбереженні, відновленні джерел енергії, транспорті, торгівлі, науці, техніці, освіті, охороні праці та здоров’я, культури, мистецтва, розвитку туризму та спорту.

«Суть угоди – в залученні інвестицій, культурному обміні та гуманітарній підтримці,  - пояснює начальник управління міжнародного співробітництва та фандрайзингу Тернопільської ОДА Віталій Сікіринський. – Раніше литовці зустрічались із головою Збаразької райдержадміністрації на інвестиційному форумі. Завтра вони також підпишуть угоду про співпрацю з цим районом».

Литовці сподіваються, співпрацю, яку розпочали налагоджувати зі Збаразьким районом у травні 2016 року, закріплять письмовим договором. І конкретні кроки після його підписання не забаряться.

«Найперше, що я бачу, що можна буде зробити – запросити ваших дітей на відпочинок у наші табори, потім здійснити культурні обміни, - розповідає заступник мера Пагегяйського самоуправління Тауразького повіту Литовської Республіки Сігітас Стоніс. – Це – лише маленькі кроки, пізніше можна буде робити різні проекти. От будете ви в Європейському Союзі і тоді тим громадам, районам, які матимуть партнерів, буде набагато легше отримувати ґранти та інвестиції з ЄС і реалізовувати проекти».

В облдержадміністрації кажуть, у Тернопільській області чекають приходу інвесторів в аграрну галузь. Також, сподіваються, що працюватимуть на цій території і ті, хто має справу з інформаційними технологіями.

Джерело: beztaby.te.ua

Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter