VH010915Виставка художніх робіт та української вишивки відбулась у Тернопільській міській бібліотеці для дорослих №4.

Організували подію за ініціативи керівництва бібліотеки та Уляна Зелінка – викладача образотворчого мистецтва загальноосвітньої школи №14. На виставці представлені вишиванки з різних регіонів Тернопільщини. Також, при бібліотеці діє творче об’єднання «Берегиня», щонеділі відбуваються зустрічі, де учасники: вишивають, займаються бісероплетінням, вивчають народні ремесла, паралельно спілкуючись та відпочиваючи.

«Ми прийняли рішення щомісяця організовувати якусь подію, – , – поділилася Козелко Світлана, новий директор Бібліотечної системи Тернополя. – Зараз на виставці представлені роботи саме пані Уляни, розпис картин у самчиківському стилі, та її учнів, 8-11 класів, роботи виконані не тільки в живописі, а й в стилі квілінг, ляльки-нитянки, накраплювання.

Біля кожної з робіт є листівка в якій вказано, хто працював над проектом, це дуже слушно, адже, бібліотека сама існувати не може.

Коли ми відкриваємо виставку: представляємо, показуємо, організовуємо майстер-класи, залучаємо молодь та усіх бажаючих.

Цікавість наших виставок та заходів полягає в різноманітності: сьогодні виставка художніх робіт та вишиванок, через тиждень може бути виставка глиняного посуду та безкоштовні майстер-класи з гончарства, згодом розробка атрибутики до Великодня та Різдва (писанкарство, різдвяний павук) , декупаж свічок – дешевий та цікавий метод для декору, плетіння вінків.

В закладі представлена також етнічна карта, перша карта в області, де винесені всі елементи строю. Наш колектив працював 7 місяців над нею. Ми не хотіли брати картинки з книжки чи інтернету, це мало бути віднайдено, вивчено і тільки тоді представлено. Карту допомагали створювати волонтери.

Також, в бібліотеці діє невелика фотовиставка в продовження думки нашої карти, щоб висвітлити не тільки Тернопільську область, а й показати наскільки Україна загалом цікава. На світлинах зображені зірки української естради в народних костюмах, імена котрих було заклеєно, щоб глядач під час етно-екскурсу звернув увагу на одежу та прикраси, на регіон, який представленно.

У бібліотеці є сучасний зал, де люди беруть книги додому. Сучасні стелажі, які ми отримали від канадського благодійного фонду в дарунок. Намагаємось, щоб читачу було комфортно. Представляємо «дегустацію літературних новинок». Найновіші книги, що ще лежать на прилавках магазинів знаходяться саме тут.

Ми робимо цікаві арт-книги, кожна сторінка котрої особлива. Мета цього проекту, цієї книги -зацікавити молодь. Адже, молодь зараз мало читає, і ми давали їм мало тексту, але більше творчості. Можливо, чисто візуально вони це краще сприймуть, аніж читаючи.»

 Джерело: ternopoliany.te.ua

Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter