20160827_0116Чемпіонат світу з водно-моторного спорту в класі «F-500» та два етапи Чемпіонату Європи «F-250» та «F-125» триватимуть 27-28 серпня у Тернополі. На змагання зареєструвалися 35 учасників із 12 країн. А в найпотужнішому класі гідропланів «F-500» виступатимуть 15 спортсменів, що є рекордом цьогорічного чемпіонату.

– На змагання приїхали представники США, Австрії, Угорщини, Болгарії, Словаччини, Естонії, є чотири українські команди, – розповів Віктор Шемчук, Президент Національної федерації водно-моторного спорту. – Усього – 35 учасників із 12 країни. У найпотужнішому класі «F-500» представлено 15 команд, що є рекордом цього чемпіонату. Вони будуть одночасно стартувати і це буде щось неймовірне. Тому запрошую тернополян на перегляд перегонів. 27 серпня офіційні залікові заїзди розпочнуться о 14.30 і триватимуть до 16.15, а 28 серпня вони проходитимуть з 12.00 до 13.30 і з 14.30 до 16.00.

Цьогорічні змагання проходять після чотирьохрічної перерви. Подібні відбувалися у 2012 році. Отримати дозвіл на проведення змагань в Україні у 2016-му було дуже важко, але організаторам вдалося це зробити.

– Я представляю Міжнародну федерацію водно-моторного спорту, – каже Вахур Йоала, комісіонер UIM. – Контролюю, щоб все було за правилами. Найголовніше для мене – безпека. Організатори трохи втратили у тому сенсі, що декілька років не проводили змагань, бо не мали на це дозволу. А цього тижня у Європі багато подібних змагань і важко було домовитись про присутність на змаганнях  в Україні рятувальників з-за кордону, але організатори все добре зробили. Це одне з найгарніших місць де я був, вода гарна, безпека на належному рівні. Необхідно частіше проводити змагання, система працює, але може працювати ще краще. Організатори в Україні довго вели переговори з Міжнародною федерацією щодо проведення змагань, отримати дозвіл було дуже важко, але їм це вдалося.  І до Тернополя приїхали кращі гонщики світу.

Ольга Трач
Фото автора
Джерело: zz.te.ua

Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter