komynalkaДержструктури, які здійснюють прийом платежів за комунальні послуги, підвищили розмір комісії. В першу чергу зростання стосується надавачів послуг. Однак якщо вони не погодяться на нові умови від держструктур, ці витрати можуть лягти на плечі звичайних споживачів.

Нині в Україні є дві державні структури, які приймають платежі за комунальну послуги. Це «Укрпошта» та «Ощадбанк». Упродовж липня голови ОСББ Тернополя та керівники підприємств, які обслуговують житловий фонд і прибудинкові території, почали отримувати листи вказаних установ, у яких йдеться про зміни умов договору з цими структурами. У відповідності до них, вказані установи мають намір суттєво підвищити комісію на прийом платежів за комунальні послуги від населення. Як зазначив директор ПП «Укрспецінформ» Михайло Шидлівський, всі установи, які надають комунальні послуги, вже здійснюють оплату за послуги «Укрпошті» та «Ощадбанку» на договірних умовах, утім зараз держустанови наполягають на підвищенні вартості їхніх послуг до 3-6 % на проведення оплати у їхніх відділеннях.

– Кожному голові ОСББ, директору приватного підприємства, що обслуговує житловий фонд та прибудинкові території, перевізникам побутових відходів тощо надходять листи від УДППЗ «Укрпошта» та АТ «Ощадбанк» із пропозицією підняття для організації відсотка винагороди за прийняття оплат від населення, – пояснює Михайло Шидлівський. – УДППЗ «Укрпошта» пропонує кожному окремо свій розрахований відсоток. Він буде коливатися від 3 до 5 %. У випадку відмови організації від таких відсотків їх переводять на бездоговірний тариф – мінімум 3 гривні, а з сум понад 400 гривень – відсотки. «Ощадбанк», відповідно до договору, пропонує 1,5% від суми оплати, але не менше 4 гривень. Бездоговірний тариф «Ощадбанку» для комунальної сфери становить 7 гривень за кожен платіж.

Як зазначила заступник директора з питань продажу послуг Валентина Удич, згідно з тарифами «Укрпошти», фізичні особи платитимуть комісію за кожен рахунок. Розмір комісії залежатиме від суми платежу, але становитиме не менше 3 гривень. Зокрема, вартість здійснення оплати на суму до 400 грн. становитиме 1,5%, від 400 грн. до 1000 грн. – 1%, понад 1000 грн. – 0,8%.

В офіційних листах від АТ «Ощадбанк» зазначено, що послуга прийому комунальних платежів «стала збитковою для банку, що є порушенням законодавства України». У разі незгоди підприємствами сплачувати на користь «Ощадбанку» більшу суму, ці витрати перекладуть на платників – юридичних осіб. У відповідності до нових тарифів банку, їхня комісія для споживачів становитиме 1% від суми платежу, але не менше 7 гривень та не більше 500 гривень за кожен окремий платіж.

Єдина установа, яка нині здійснює прийом платежів, є комерційний банк «ПриватБанк». Наразі тут не передбачається жодних змін щодо перегляду діючих комісій. Керівник регіонального прес-офісу «Приват Банку» Олександр Жильцов зазначив, що відділення у Тернополі приймають комунальні платежі в рамках тісної співпраці з ПП “Укрспецінформ”, яке працює з усіма великими комунальними службами міста та з понад 200 приватних ОСББ. Станом на сьогоднішній день оплата за всі комунальні послуги в «ПриватБанку» здійснюється в межах договорів з комунальними службами – без комісії для клієнта-платника. Винятком є лише послуга оплати за газ, за яку із споживача просять оплатити 3 гривні (при оплаті в касі відділення), 2 гривні (у разі сплати послуги в терміналі самообслуговування) або 1 гривню (при здійсненні оплати за допомогою сервісу «Приват24») та без жодної комісії через сайт.

До слова, сплачувати комунпослуги без комісії тернополяни можуть за допомогою системи www.oplata.te.ua. Також тут можна подати показники за спожиті послуги.

Здійснити оплату можна, лише ввівши адресу абонента. В єдину квитанцію www.oplata.te.ua включено всі комунальні служби та підприємства, що обслуговують житловий фонд, каже Михайло Шидлівський. Система охоплює всі платежі:  електропостачання, газ, вода, тепло, квартплата, вивіз твердих побутових відходів, домофон тощо. Даний ресурс обслуговується «ПриватБанком».

При оплаті комунальних послуг за допомогою сервісу не знімаються жодні додаткові комісії за винятком здійснення оплати за газопостачання. Комісія на цю послугу передбачена у всіх банківських установах Тернополя та Тернопільської області і становить не менше трьох гривень. Комісія при оплаті за спожитий природний газ із допомогою сервісу www.oplata.te.ua становить дві гривні, а не три, як у банківських установах чи у поштових відділеннях.

 Джерело: gazeta1.com

Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter