3b08208de_275x206Уже наступного тижня стане відомо, чи збільшиться у місті капітальних ремонтів. Адже саме 19 серпня у Тернополі зберуться депутати на чергову сесію, які й повинні проголосувати, на які видатки спрямувати кошти, які надійшли від перевиконання бюджету. А це не мало чи багато, а цілих 107 мільйонів.

На що підуть ці кошти, розповідає міський голова Сергій Надал.

– На що може розраховувати тернопільська медицина?

– По-перше, плануємо виділити майже 6,2 мільйони гривень на забезпечення зарплатою всіх медичних працівників, хоча такі виплати, згідно Бюджетного кодексу, мають здійснювати з державного бюджету. Однак уряд і керівництво держави не фінансує в достатніх межах зарплату медикам вже протягом трьох років. Це може призвести у майбутньому до закриття лікарень і інших медичних закладів. Я щиро сподіваюся, що це лише тимчасове рішення і уряд продовжить виплачувати лікарям зарплати. Наразі у Тернополі ми можемо забезпечити зарплатою лікарів до жовтня. Також з міського бюджету виділяється майже 1,5 мільйони гривень на харчування, ліки, вакцини та енергоносії для закладів охорони здоров’я, щоб забезпечити їх належну роботу.

Окрім того, додаткові кошти підуть на зубне протезування учасників АТО (110 тисяч), поточний ремонт дитячої лікарні (100 тисяч), придбання медичного обладнання для дитячої лікарні (80 тисяч) та капітальний ремонт приміщень педіатричних відділень по вулицях Миру та Д. Галицького (500 тисяч).

– Зважаючи на кількість освітян, напевно левова частка коштів бюджету піде на тернопільську освіту?

– Так. Загалом на потреби закладів освіти виділяється 47 мільйонів 731,4 тисяч гривень. З них майже 42,4 мільйони гривень – це заробітна плата освітянам (з них 9 мільйонів – це зарплати працівників ПТУ). Це теж, гарантований Конституцією та Бюджетним кодексом, обов’язок центральної влади, який переклали на місцеві органи самоврядування.

Також ми не забувається і про капітальний ремонт закладів освіти. На ці потреби виділяється 4, 323 мільйони гривень. З них 800 тисяч підуть на асфальтування території садочків, 345 тисяч – на відкриття двох нових груп у ДНЗ №26 і №38, 674 тисяч – на капремонт приміщення на Шевченка, 1, інші кошти – на капремонт дахів.

Окрім того, передбачається виділення 665 тисяч гривень на утримання нового дитячого садочку № 3 на «Юності».

337 тисяч гривень підуть на відеоспостереження та обслуговування тривожних кнопок у загальноосвітніх закладах. Ми маємо бути впевнені, що наші діти вчаться у безпечних умовах.

Пільговикам збережено право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті

– Не менш важливе питання: пільгові категорії тернополян зможуть їздити безкоштовно у громадському транспорті?

– Так. На компенсацію перевізникам за пільгові категорії пасажирів з міського бюджету буде виділено 19 мільйонів 520 тисяч гривень. Пільговики збережуть право проїзду у тролейбусах, автобусах та маршрутках. Більше того, бюджет Тернополя виділить кошти для компенсації проїзду у приміських електричках. Тим самим, пільгові категорії мешканців Тернополя зможуть й надалі безкоштовно їздити на дачі, у села тощо.

Капітальний ремонт Тернополя буде продовжуватися

– У зв’язку з великим навантаженням на бюджет, чи будуть виділені кошти для продовження ремонтних робіт у Тернополі?

– У Тернополі буде продовжуватися капітальний ремонт. Ця позиція не змінна. Тому планується виділити додатково майже 2,7 мільйони гривен на ремонт доріг, 5 мільйонів гривень на реконструкцію відпочинково-прогулянкової зони на набережній Тернопільського ставу у районі пляжу “Циганка”, 2,8 мільйона – на капітальний ремонт вул. Чумацької (дорога до Дальнього пляжу), 1,8 мільйона – на реконструкцію Набережної (від «острівка Закоханих» до насосної станції), 1,75 мільйона – на капітальний ремонт тротуарів, 3 мільйони – на капітальний ремонт міжквартальних проїздів.

Також будуть виділені кошти на облаштування дитячих майданчиків, заміну та встановлення нових дорожніх знаків, встановлення лавок та урн, ремонт Дому Печалі. Окремо виділяються кошти на програму підтримки ОСББ та роботи для підведення комунікацій на вул. Микулинецька (де розташовані, ділянки, які виділені учасникам АТО).

Хочу також підкреслити, що будуть продовжені всі ремонтні роботи, які заплановані на 2016 рік, відповідно до плану-графіку, який був затверджений ще у 2015 році.

Тернопіль з літа готується до зими

– Чи зможуть додаткові надходження інтенсифікувати процес термомодернізації житлового фонду?

– Міськрада виділяє 2 мільйона гривень на встановлення лічильників теплової енергії. Завдяки співпраці з нашими міжнародними партнерами, реально лічильників поставлять на 4 мільйони гривень. Також планується виділити майже 2,7, мільйонів гривень на продовження реалізації програми термомодернізації житлового фонду.

Загалом на житлово-комунальне господарство (ремонтні роботи, енергозбереження та термомодернізацію) буде додатково виділено майже 23 мільйони гривень. Місто має бути добре підготовлено до зими, а люди мають менше платити за комунальні тарифи.

– Які ще соціальні програми будуть реалізовуватися у Тернополі?

– Міська рада виділить 500 тисяч гривень на пільги по зв’язку для окремих категорій громадян. У 2015 році ці виплати теж йшли з державного бюджету. Тобто тернопільські пільговики, як і раніше, будуть менше сплачувати за телефон. Також 500 тисяч гривень буде виділено для реалізації програми «Турбота» – виділення грошової допомоги від мерії для соціально незахищених громадян. Завдання міської ради – максимально зберегти всі існуючі пільги та допомогти соціально незахищеним тернополянам.

– Чи отримають додаткове фінансування тернопільська культура та спорт?

– На капітальний ремонт закладів культури буде додатково виділено 1,178 мільйона гривень. Зокрема передбачається капремонт бібліотеки №4, №5, БК «Пронятин» та капремонт системи опалення КП «Березіль». Також виділяється 300 тисяч для утримання парків.

Щодо спорту, то додаткові кошти підуть на капітальний ремонт Пластового центру та роботи на центральному стадіоні (зокрема встановлення камер відеоспостережння).

Джерело: gazeta-misto.te.ua

Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter