1470377300--biznes--бізнесТернопільщина – одна з тих областей України, де є людські й природні ресурси, але вони вкрай неефективно використовуються для того, щоб дати відчутний поштовх економічному зростанню краю.

Одним із ефективних шляхів у розв’язанні цієї проблеми може стати Дорожня карта розвитку малого та середнього підприємництва, вироблена громадськістю краю разом із владою.

– Для того, щоб розробити правильну стратегію роботи, визначити, що саме заважає працювати підприємцям, громадськість, бізнес і влада повинні сісти за круглий стіл і обговорити всі проблемні питання, щоби знайти шляхи їх вирішення. Ми спільними зусиллями маємо долати бар’єри, які заважають працювати підприємцям, а, отже, розвиватися області, – переконана голова Тернопільської обласної громадської організації «Спілка власників землі», депутат  облради Лариса Римар.

Громадська організація «Спілка власників землі» в рамках Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Лідерство в економічному врядуванні» (ЛЕВ), що має на меті покращити діловий клімат шляхом втілення вагомих та сталих реформ у секторі малого й середнього підприємництва – МСП на центральному й регіональному рівнях, впроваджує проект із розробки Дорожньої карти розвитку МСП для зменшення регуляторних бар’єрів і покращення бізнес-середовища для малого й середнього бізнесу в Тернопільській області.

На засіданні фокус-групи, учасниками якої були представники влади, низки громадських організацій і бізнесу, йшлося про галузь підприємницької діяльності, яка в перспективі могла би стати однією з провідних в області, – туристичну.

– Зважаючи на ті ресурси, що в нас є, розвиток туризму має добру перспективу в нашій області, – сказала Лариса Римар. – Але це за умови, що підприємці у цій сфері будуть працювати вільно й без штучно створених перешкод. Що заважає роботі? Ми маємо визначити всі больові точки, щоб разом із владою їх усунути. Наша мета – об’єднати зусилля, щоб вирішити складні питання. Адже туризм може стати локомотивом економіки краю, якщо допоможемо йому вижити й жити.

Учасники фокус-групи – підприємці визнали, що в нас, окрім вкрай поганих доріг, незадовільна ситуація і  з інфраструктурою – мало добрих готелів, ресторанів, туристичних баз. Туроператори, які мають ліцензії на туристичну діяльність і добросовісно сплачують податки, не можуть конкурувати з нелегальним турбізнесом.

Представники влади звернули увагу на те, що в рамках Дорожньої карти розвитку малого та середнього підприємництва, розробленої «Спілкою власників землі», є можливість доопрацьовувати інвестиційні проекти, розроблені в районах області. Їх є до двадцяти. Вони мають цікаві концептуальні пропозиції, але «сирі».

За словами Лариси Римар, узагальнені пропозиції за результатами фокус-групи в процесі доопрацювання Дорожньої карти ляжуть в основу проекту обласної програми розвитку малого та середнього підприємництва на 2017-2018 роки.

Джерело: business-companion.te.ua

Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter