За результатами вступної кампанії у нашому педагогічному університеті відзначають небувалу популярність професій вчителя математики та фізики.

maths_2207203kНайпопулярніші спеціальності серед претендентів на державні і платні місця у Тернопільському національному педагогічному університеті ім. В. Гнатюка: переклад англійською – уже надійшло 1090 заяв, психологія – 730, серед педагогічних спеціальностей – історія, англійська мова, українська мова – в університеті отримали ще близько 700 заяв вступників.

«Як не дивно цього року при зарахуванні став популярний фізико-математичний факультет, ми не лише виконали держане замовлення по цих предметах, а й просимо додаткові місця», – повідомив відповідальний секретар приймальної комісії Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка Павло Басістий.

Хоч наш педагогічний вуз цьогоріч отримав 380 державних місць, у цьому навчальному закладі, як і в інших педагогічних вишах по всій Україні, був і недобір. Оскільки, за наказом Міністерства освіти і науки, зараховували лише рекомендованих за першим списком абітурієнтів, розповіли у приймальній комісії тернопільського педагогічного університету.

«У нашому виші по недобору на державні місця 44 людини, яких ми не можемо підсунути по списку, бо у них нижчий бал. Є платники, бажання підгянутися, але дозволу Міністерства немає і не буде», – зазначив Павло Басістий.

Отож у педагогічному університеті Тернополя продовжують набирати абітурієнтів на платне навчання. Сьогодні їх уже близько двох сотень, але, прогнозують у вузі, ця кількість кожного дня зростатиме майже на 50 вступників.

Також в університетах Тернополя і після вступної кампанії надсилають звернення у міністерства, яким підпорядковуються, аби керівництво надало пільгові місця для учасників АТО та їх дітей, а також для дітей-сиріт, дітей-інвалідів, які з різних обставин не змогли подати документи у визначений термін для вступної кампанії.

Наприклад, у тернопільському педагогічному університеті таких пільговиків – 20 осіб і вони, як і викладачі, сподіваються, що у Міносвіти дотримають свого слова і забезпечать цих людей безкоштовною освітою, як неодноразово обіцяли.

Світлана ВАСИЛИШИН

Джерело: galas.te.ua

Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter