20150225095306Земельні торги, щодо продажу міської землі (продаж у власність та продаж права оренди – авт.) відбулись в Тернополі зранку 17 серпня. 

Продавали на аукціоні у власність 160 квадратних метри на Микулинецькій для будівництва будівель торгівлі. Стартова ціна – 65 тисяч 648 гривень. Претендентів на купівлю було лиш двоє і вони фактично не торгувались – один підтвердив стартову ціну, інший збільшив її на три тисячі з лишком і переміг. Переможець Матла А. М.

Право оренди на аукціоні продавали на ділянку площею 80 сотих на вулиці  Яреми. За неї і була справжня «війна». Півдесятка претендентів «перебивали» ціну одне одного так активно, що річна вартість оренди з майже 68 тисяч зросла до 890 тисяч 147 гривень. Учасники так захопились, що піднімали ціну не встановленими кроками в кількасот гривень, а одразу пропонували свій крок, який сягав 50 тисяч гривень. Переміг в торгах і отримав право на забудову ділянки багатоповерхівками Бабій Я. І.

  • Формально все відбулось у межах законодавства: аукціон був анонсований, нікого не знімали з реєстрації, під час продажу маневрів теж не було, – констатує депутат міської ради Андрій Шкула, який перебуває в депутатській комісії, що стежить за законністю проведення аукціонів. Місто однозначно виграло від активних торгів за 80 сотих в оренду, бо ж ціна зі стартової зросла в більш, ніж десять разів. Щодо продажу 160 метрів – то формально. Повторюсь. Торг відбувся, але комерційна вартість землі в тій місцині значно вища, аніж те, що отримало місто. Але знову ж таки всі могли поторгуватись, але чомусь зголосилось лиш двоє.

Місту торги вигідні, вважає депутат. Проте лише за умови, що землю, яку продають, дійсно мають продавати.

  • Аукціони – це змагальний доступ для всіх охочих, який практично унеможливлює дерибан для своїх, – каже пан Шкула. – Проте в Тернополі бували такі випадки. Що на аукціони виносились ділянки, які є зеленими зонами чи які тернополяни використовують як прибудинкові території. І це насправді погано. Погано і для людей, яких ставлять перед фактом, що земля продана, і для підприємців, які купують, а потім не можуть будувати, бо ж люди проти. На найближчу сесію теж виносять проекти рішення надання дозволу на аукціонний продаж землі і там теж є зелені зони. Особисто голосуватиму проти і закликатиму колег депутатів не робити дурниць і шкодити громаді.

Джерело: te.20minut.ua

Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter