9_47_iМіністерство освіти і науки України представило проект реформи з 12-річним навчанням в школах. Концепцію на педагогічній конференції презентувала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Згідно з планом, 12-й клас в Україні з’явиться у 2029 році.

Ідея реформи передбачає введення 12-річної шкільної освіти.

«Початкова школа — 4 роки, як базовий період, адаптаційний цикл і 3-4 класи, потім — базова середня школа, яка буде називатися гімназією, там 5 років, де 5-6 класи мають свої особливості, 7-9 — свої, профільна середня школа (3 роки) — два цикли», — розповіла міністр.

Вона пояснила, що 10 клас — перший цикл, коли школяр може поміняти свій вибір. «Наприклад, дитина пішла в академічний ліцей і розуміє, що їй там не цікаво за цим профілем, вона повинна мати свободу вибору освітньої траєкторії і перейти на інший профіль. Другий цикл — 11-12 клас. Два напрямки в профільній школі — це академічний напрям — ліцей і професійне спрямування — професійний ліцей, професійний коледж», — додала Гриневич.

Згідно з проектом, формула нової школи складається з декількох компонентів: новий зміст освіти, заснований на формуванні компетентностей, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві; орієнтація на потреби учня в освітньому процесі; партнерство між учнем, учителем і батьками; децентралізація та ефективне управління, що надасть школі реальну автономію; справедливий розподіл державних коштів, який забезпечує рівний доступ усіх дітей до якісної освіти.

Міністр зазначила, що реформа почне впроваджуватися в 2018 році, коли діти підуть до першого класу нової школи з новими підручниками і підготовленими викладачами.

У 2016-2018 рр. буде проводитися підготовка реформи і відбудеться її початок в початковій школі; в 2019-2022 рр. — початок роботи базової школи, в 2023-2029 рр. — початок роботи профільної школи і тільки в 2029 році в Україні з’явиться 12-й клас.

Джерело: infoprostir.te.ua

Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter