автоПротягом серпня 2016 року Тернопільською митницею ДФС до бюджету перераховано 98,5 млн грн, що на 21,6 млн грн або 28,1% більше за аналогічний період минулого року.

«Зокрема, сплачено 88,7 млн грн податку на додану вартість, що на 59,2% більше, ніж протягом серпня минулого року, 8,1 млн грн мита, надходження від якого порівняно з минулорічним звітним періодом зросли на 39,7%, 1,5 млн грн акцизного податку, що на 15,4% більше за аналогічний період 2015 року, а також – 0,2 млн грн плати за здійснення митних формальностей та інших надходжень», – зазначила в.о. начальника Тернопільської митниці ДФС Оксана Антонович.

Основними чинниками, що сприяли збільшенню надходжень було здійснення імпорту підприємствами, які не працювали в минулому році (в тому числі з місцем обліку в інших областях України).

Всього в серпні 2016 року 34 підприємства, які почали свою діяльність в поточному році, сплатили 15,5 млн грн або 15,7% від адміністрованої митницею суми податків.

Важливу роль у збільшенні надходжень відіграло також зростання обсягів імпорту підприємствами, які були бюджетоформуючими в минулому році (в тому числі і сезонна активізація імпортерів сільськогосподарської техніки).

Всього в серпні поточного року підприємствами, які збільшили надходження порівняно з минулим роком, сплачено 56 млн грн або 56% від адміністрованої суми, що в 2 рази більше, ніж в серпні минулого року.

Оформлення підприємств з місцем обліку в інших митницях ДФС. Зокрема, в серпні 2016 року здійснювало імпорт 25 таких підприємств, якими сплачено 17,5 млн грн або 18% від адміністрованої суми.

Чималу частину надходжень до бюджету забезпечила активізація імпорту транспортних засобів. Середньомісячні надходження перших семи місяців поточного року становили 1,9 млн грн, вже в серпні перераховано 9,5 млн грн (зріст у 5 разів).

Загальна сума додаткових надходжень від контролю за правильністю визначення митної вартості, класифікації та країни походження товарів становить 2,8 млн грн або 1,6% від адміністрованої суми податків.

Найбільше податків сплачено при митному оформленні зернозбиральних комбайнів, бурякозбиральних та інших машин та механізмів для збирання або обмолоту сільськогосподарських культур, легкових автомобілів, конвеєрного обладнання.

Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter