arendaМайже 60 тисяч гривень заборгувало приватне підприємство тернопільському КП «Архбудсервіс». ПП тривалий час орендувало приміщення комунальної власності. Але в якийсь час перестало платити оренду. А згодом взагалі залишило приміщення і зникло. Нещодавно об’єкт намагалися знову здати в оренду, та, як з’ясувалося, з цим є проблеми.

Комісія з надання в оренду об’єктів комунальної власності виставила на розгляд учасників об’єкти КП «Архбудсервіс». Мова йде про будівлі та споруди паливного складу загальною площею 312,4 кв. м, які розташовані на вул. Залізничній, 5 у смт Великі Бірки.

Під час розгляду пропозиції члени комісії виявили невідповідність у документах. З’ясувалося, що директор КП не підписав висновку про вартість майна, який напередодні підготували спеціалісти з оцінки. Більше того, у день конкурсу на розгляд комісії надійшов лист від керівника підприємства, в якому він заперечує надання в оренду даного об’єкта. Аргументом стало те, що директор не погоджується з оціночною вартістю будівлі та споруд. У результаті пропозицію зняли з конкурсу.

Як за такого стану речей об’єкт потрапив на конкурс і хто подав пропозицію, не знають ані члени комісії, ані керівник КП.

Згодом ясність у ситуацію внесли працівники апарату обласної ради. Як з’ясувалося, споруди паливного складу тривалий час перебували в оренді. Однак у травні 2015 року термін договору завершився. Орендар з’їхав, залишивши за собою чималий борг – 58 тис. грн. І не тільки.

Після закінчення договору керівник КП мав скласти з орендарем акт прийому-передачі об’єкта. У цьому документі вказується, яке майно повертає орендар, в якому стані тощо. Та, як повідомили в апараті обласної ради, у них такий документ відсутній.

Рада неодноразово зверталася у КП з проханням надати акт, але ці прохання проігноровано.

Керівник підприємства Андрій Козак пояснив, що втратив зв’язок з орендарями. Останній просто зник, тому ані грошей, ані інших цінностей повернути нікому. Незрозумілою видається ситуація з пошуком екс-орендаря. В облраді стверджують, що протягом року керівник КП не звернувся ані в правоохоронні органи, ані не вчиняв жодних дій з об’єктом. Весь цей час приміщення пустували, хоча можна було знайти інших орендарів і це б приносило КП бодай якісь кошти.

Крім того, є питання щодо майнової оцінки. Як уже зазначалося, нещодавно на об’єкти виїжджали спеціалісти. Оглянули майно та надали свої висновки. Згодом директор заявив, що до документа не включено ряд об’єктів та обладнання. І навіть надав перелік тих цінностей. В апараті ради кажуть, що під час виїзду на паливний склад об’єктів із зазначеного переліку там не виявлено. Мовляв, яке майно показали спеціалістам, таке вони й описали. І стверджують, що якби під час цієї процедури керівник КП виїхав на об’єкт, таких непорозумінь не виникало б. Наразі завдання апарату облради та КП полягає в тому, аби з’ясувати, чи справді ситуація з оцінкою майна є банальним недопрацюванням, чи майно комунального підприємства таки зникло.

Андрій Козак стверджує, що протягом року він звертався в правоохоронні органи, але на вимогу обласної ради копії звернень керівник не надав.

Що ж до самих приміщень паливного комплексу, то кілька років тому їх навіть внесли у перелік об’єктів, які підлягають приватизації. Добро на цей процес дали депутати обласної ради. Після того, як сесія прийняла позитивне рішення, орендар, який претендував на приватизацію приміщення, розпочав формувати пакет документів, але далі питання зависло у «білому домі». Очевидно, втративши надію на подальший розвиток цієї справи, приватне підприємство не виявило бажання надалі співпрацювати з радою.

Зоряна Гарасимів

Джерело: Тижневик “Номер один”

Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter