завантаження-8Усі громадяни України повинні замінити внутрішні паспорти на нові пластикові ID-картки до 2020 року, – про це заявив міністр юстиції Павло Петренко, перебуваючи з робочою поїздкою на Тернопільщині. Такі документи отримуватимуть українці з чотирнадцяти років.

З 1 жовтня громадянам України вже видаватимуть паспорти у вигляді ID-картки. Оформлення такого паспорта буде безкоштовним. Однак поки що людей не примушуватимуть змінювати старі паспорти.

ID-картки видаватимуть на десять років, потім документ треба замінювати, але процедуру ідентифікації необхідно проходити лише один раз, надалі інформацію про особу внесуть до Єдиного державного демографічного реєстру.

«Нині всім масово звертатися за новими документами немає потреби. ID-картки видаватимуть поки що тим, хто отримує документ вперше. Видаватимуть перший документ безкоштовно. Як буде далі, поки що невідомо. Інші громадян зможуть замінити старий паспорт на новий за бажанням. Перший ID-паспорт буде дійсним чотири роки, потім його замінюватимуть кожні десять років. У новому ID-паспорті не буде міститися інформації про шлюб, але вона буде на електронному чіпі», – розповідають в управлінні державної міграційної служби України в області.

Також експерти запевняють, що новий документ захищений від підробок, оскільки він містить електронний чіп.

 Джерело: zz.te.ua
Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter