14088891_1198782863496713_643575931_n_147279736536Ситуація в земельній сфері міста повільно, але впевнено змінюється. В попередні роки, нагадаємо, маса земельних питаннь без “подяки” не проходило ані через кабінети чиновників,  ані через сесію міської ради. Вільна ж земля якщо і виділялась, то часто по схемах і наближеним людям.
Зараз ситуація перевертається з голови на ноги. Більшість земельних питань, які не порушують законодавства та оформлені у відповідності до закону, надходять в сесійну залу і отримують депутатські голоси. Ті ж питання, що “попахують” земельним дерибано, безапеляційно провалюються.
В чому причина таких перетрубацій, сказати однозначно, важкою. Проте є декілька факторів. Основний з них – нові депутати. Після виборів 90% депутатів, які прийшли в мерію – нові люди. Інші ж складові міської ради (чиновники) вже багато років незмінні.
Саме ці нові люди в міській раді і взялись наводити порядок в різних сферах, зокрема й земельній. Так постійну комісію з питань природокористування, оренди та приватизації землі на минулій сесії доручили очолити депутату від “Обєднання “Самопоміч” Андрієві Шкулі. Той погодився. Новий голова вже за тиждень зареєстрував проект рішення, який значно збільшує повноваження членів земельної комісії та депутатів і посилює контроль за членами виконавчого комітету і заступниками міського голови.
А днями ще одна “земельна подія”: зареєстрований проект рішення, який автоматично продовжує діє договорів оренди на землю, якщо орендар нічого не порушив і не боргує місту. Мова і про підприємців і про фізичних осіб. Ініціював таке рішення міський голова.
- Я пропоную одним рішенням міської ради продовжувати на п’ять років договори тим підприємцям, які не порушували умов оренди. До яких не мають претензій контролюючі органи, сусіди по цих земельних ділянках та земельна комісія в міській раді. Таким чином, усувається зайва бюрократія. Підприємець буде спокійно працювати, знаючи, що місто є його партнером. Не буде витрачати зайвих зусиль кожні п’ять років, щоб гарантувати собі спокійні умови для роботи. Такий механізм вигідний всім: громаді Тернополя та підприємцям. Мерія буде партнером для підприємців. Сподіваюся проект рішення підтримають і депутати міської ради. Це реальний крок для подолання корупції”, – зазначив Сергій Надал.
Ми запитали в голови земельної комісії його позицію щодо ситуації.
- Однозначно ініціатива хороша і я її підтримую, – каже Андрій Шкула. – Щоправда матиму декілька правок та пропозицій, які не змінять суті задумки. Думаю і колеги депутати матимуть що запропонувати. Зрештою, аби не було дубляжів і зайвих зусиль депутатів ми на засіданні земельної комісії допрацюємо проект рішення міського голови (сподіваюсь він не буде проти). Таке автоматичне пролонгування для тих хто сумлінно орендує землю – значний крок до подолання корупції. А її в земельній сфері було багато. Та і зараз вона ще існує, але спільними діями, вірю, вдасться створити такі умови і і таку прозорість, що корупція просто припинить існувати як така. Єдине я не можу зрозуміти чому така чудова ініціатива не з’являлась раніше… Але, повторюсь, і зараз вона вкрай актуальна.
Тож будемо сподіватися, що депутати підтримають цей проект рішення. Тим більше нещодавно соцмережами ширились світлини, де депутати і міський голова в футболках із написом “протернопільська більшість”. Хочеться вірити, що так воно і є, і новим депутатам таки вдасться зламати багаторічну схему земельних поборів.

Джерело: www.0352.ua

Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter