Топ-менеджмент: комунальні підприємства

publication_249354_img310beb215c30617e231f88365f9ea4b6_620x0Чи не найважливішими з точки зору населення є комунальні підприємства – їхня мета полягає не лише у забезпеченні потреб певної громади, але й у вдосконаленні та підтримці власної інфраструктури, конкурентоспроможному виробництві, інноваційній науковій чи комерційній діяльності, розвитку завдань, отриманих від органів місцевого самоврядування.

Фактично комунальні підприємства знаходяться на грані між державним сектором з однієї сторони – адже вони повинні реалізовувати завдання державного або місцевого значення, та приватним з іншої – адже вони повинні бути прибутковими та приносити реальну користь для людей. Керівники цих структур повинні відповідати усім потребам нашого часу: бути інноваційними, своєчасно реагувати на потреби громадян та відповідати їхнім вимогам, прагнути до постійного розвитку.

Читайте також: Топ-менеджмент: приватні підприємства

Галузі комунального підприємництва

Оскільки комунальні підприємства керують власністю громади, вони виконують багато важливих завдань та надають найрізноманітніші послуги:

1)      Будівельні;

2)      Інформаційно-просвітницькі;

3)      Інфраструктурні;

4)      Комунальні;

5)      Культурно-рекреаційні;

6)      Матеріально-технічні;

7)      Транспортні;

Даний поділ є дещо синтетичним, оскільки одне підприємство може нерідко функціонувати в кількох галузях та виконувати доручення контролюючих структур, проте він дозволяє в повній мірі зрозуміти, як саме відбувається розподіл компетенцій між цими підприємствами.

Будівельна галузь

5aab0d71bcf164a869b9e702748c9c96Будівельні підприємства є чи не найважливішими серед усіх інших в першу чергу тому, що їх завданням є планування подальшого розвитку міст, розроблення відповідної документації, проектування споруд усіх типів та підтримки їх в хорошому стані. Комунальні підприємства цього типу займаються не тільки житловими чи громадськими будівлями, але й об’єктами промисловості, рекреації, архітектури, інфраструктури.

Інформаційно-просвітницька галузь

14011_9903_16012012_2_1404214610Їх завданням є в першу чергу підтримка інформаційної усвідомленості людей, своєчасне інформування про найважливіші події, надання рекламних послуг та проведення просвітницької діяльності. Саме ці структури, підприємства та організації всіляко сприяють становленню молодого покоління інформаційно свідомих, амбітних та працьовитих українців.

 

Інфраструктурна галузь

komІнфраструктурні послуги – це радше не окрема незалежна галузь комунального підприємництва, а поєднання багатьох інших галузей. Проте можна сказати, що саме ця галузь має вирішальне значення, оскільки її суть полягає в ефективній співпраці між підприємствами та організаціями різного рівня. Говорячи про інфраструктуру, люди мають на увазі в першу чергу підприємства, що виконують транспортні, будівельні, технічні функції, проте нерідко саме завдяки даній галузі можна забезпечити нормальний розвиток міст та суспільства.

Комунальна галузь

384763839Словосполучення «комунальні послуги» знайоме чи не кожному українцю. Нажаль, воно нерідко викликає негативний контекст, проте варто зазначити, що їх нормальне виконання забезпечує суспільство усім необхідним для нормального життя. З огляду на найголовніші події останніх кількох років дана галузь опинилася у важкій ситуації, проте люди, що в ній працюють, стараються всіляко покращити стан самої галузі та якості послуг, які отримує населення.

Культурно-рекреаційна галузь

molod_1Культурно-рекреаційна галузь включає в себе усі культурні, спортивні, масові заходи та події, різнопланові виставки, фестивалі, концерти, вистави, конкурси та ін. Нерідко ця галузь тісно пов’язана з інформаційно-просвітницькою, оскільки саме завдяки своєчасному інформуванню люди дізнаються про всі події, що відбуваються в місті, країні та світі.

Матеріально-технічна галузь

DSC-0495,medium_large.1401559658До даної галузі належать підприємства, що надають послуги, пов’язані з матеріально-технічним забезпеченням інших компаній та організацій. До даної галузі також належать послуги технагляду, інвентаризації, обслуговування і ремонту, підтримки матеріально-технічних баз. Як і у випадку інфраструктурної галузі, дана галузь є скоріше складовою частиною функцій кількох підприємств.

Транспортна галузь

komunalnyi_transportЧи не найважливіша галузь, що має безпосередній вплив на життєздатність міста та його жителів. Метою транспортної галузі є в першу чергу підтримка та покращення системи громадського транспорту, створення зручних транспортних мереж та маршрутів. Варто зазначити, що саме в межах даної галузі помітний найбільш інтенсивний розвиток та впровадження нових технологічних інновацій в Україні.

Читайте також: Топ-менеджмент – КП «Тернопільелектротранс»

Ефективні?

Питання ефективності комунальних підприємств є одним з найважливіших для населення України вже не один десяток років. Зацікавлення людей в успішній роботі даних підприємств має надзвичайно позитивні наслідки: виконання функцій ними стає все кращим, якість надання послуг збільшується, а інформація про їх діяльність стає все доступнішою для людей. Сьогодні кожне комунальне підприємство відкрито доповідає про результати своєї роботи, надаючи детальні звіти, в яких беруться до уваги усі аспекти роботи підприємства, виправляються вчинені помилки та пропонуються нові рішення.

Оскільки комунальні підприємства напряму підпорядковуються органам місцевого самоврядування, кожен свідомий українець має можливість повпливати на покращення ефективності їхньої роботи. Саме завдяки активній громадській позиції дані підприємства будуть розвиватися та ставатимуть все кращими для людей.

Читайте також: Топ-менеджери – хто вони такі?

Владислав Ковальчук

Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter