DSCF2547Топ-менеджмент - КП «Тернопільелектротранс»

Раніше ми розглянули основну типологію комунальних підприємств за галузями їх функціонування. Першим прикладом такого підприємства, що успішно працює та розвивається в транспортній галузі вже понад 40 років, буде КП «Тернопільелектротранс». Дане підприємство має роль одного з найголовніших представників транспортної галузі Тернополя, а тому на нього також покладена особлива відповідальність.

Історія підприємства

1975_01-02-03-04Перший прототип підприємства «Тернопільелектротранс» з’явився у 1975 році. Наприкінці того ж року почали курсувати перші в Тернополі тролейбуси марки «Škoda» (на той час їх налічувалося 20). Найбільший розвиток КП відбувся у наступні 7 років: підприємство отримало ще 85 тролейбусів та відкрило 6 нових маршрутів, які зв’язали центр міста з масивами «Сонячний», «Дружба», «Східний». В 1980-х роках кількість діючих тролейбусів в Тернополі сягнула 115 одиниць. Хоч в наступних кількох десятиліттях популярність електротранспорту впала, сьогодні вона знову зростає завдяки вмілому керівництву.

DSC05737Керівником підприємства вже майже 10 років є Андрій Павлович Мастюх, що також успішно виконував обов’язки депутата Тернопільської міськради минулого скликання. Від початку його праці в «Тернопільелектротрансі», його головною метою було зробити комунальне підприємство успішним та прибутковим при незмінному рівні вартості проїзду. Зробити це було досить важко, враховуючи той факт, що транспортний парк підприємства був досить застарілим. В цій ситуації йому вдалося реалізувати ті вміння, які детермінують хорошого топ-менеджера: чітко визначивши головне завдання підприємства та спосіб його реалізації, Андрій Мастюх застосував весь набутий досвід для розширення та оновлення автопарку підприємства. Таким чином переважна більшість тролейбусів (34 з 63) закуплені після 2007 року, найбільше – у період з 2012 по 2016 роки. Особливої уваги заслуговує також співпраця, яку дане підприємство проводить як з державною та міською владою, так і іноземними структурами – саме цей чинник детермінує швидкий розвиток «Тернопільелектротрансу».

Інновації в транспортній галузі

Згодом стало зрозуміло, що для успішного функціонування тролейбусних маршрутів та їх прибутковості, потрібно також зробити тролейбус популярним видом транспорту. В цьому завданні також вдалося досягти успіху: нині тролейбуси позиціонуються як екологічний, економний, швидкий та безпечний вид транспорту. Варто також зазначити, що «Тернопільелектротранс» прагне до інноваційних вирішень: впровадження системи електронного квитка на певну кількість поїздок має на меті підвищення зручності проїзду та ставить підприємство на одному рівні з системами громадського транспорту в країнах Європи. Іншою вагомою перевагою електротранспорту нашого міста є наявність систем Wi-Fi, що дозволяє людям читати новини, спілкуватися в соцмережах або отримати потрібну інформацію. Додатковою перевагою тернопільського транспорту є GPS-система, що дозволяє пасажирам відслідкувати свій тролейбус та спланувати свій маршрут – цій системі вже скоро виповниться 4 роки.

1511134_553319121467970_2842667721071830201_nСтворення досконалої та зручної системи громадського транспорту не можна назвати легким завданням: для цього варто взяти до уваги безліч чинників – кількість потенційних пасажирів, час найбільшої запотребованості в транспорті, потребу впровадження нових технологій,  зміну та розвиток інфраструктури міста. Нерідко потрібно також звернути увагу на інші фактори – погодні умови, людський чинник, надзвичайні події. Тим не менш, незважаючи на всі труднощі, що можуть спіткати топ-менеджерів сьогодні, «Тернопільелектротранс» прикладає усіх зусиль, щоб успішно кинути виклик вимогам часу та відповідати потребам населення.

Читайте також: Топ-менеджери – хто вони такі?

Владислав Ковальчук

Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter