fajneМіністр культури України Євген Нищук вручив відзнаки володарям знака «EFFE 2017-2018 рр». – Europe for Festivals, Festivals for Europe (Європа підтримує фестивалі, фестивалі підтримують Європу).

Отримали таку відзнаку лише три фестивалі в Україні — «ГОГОЛЬFEST»,«Яворівська забавка» та «Файне  місто».

Відзнаку Євген Нищук вручив особисто одному з організаторів «Файного…» Максиму Черкашину, відзначивши, що завдяки такому дійству Україна  яскраво презентує себе в Європі, а надто на шляху євроінтеграції.

«Те, що вибір впав на три таких знаних фестивалі, – не випадковість, адже вони охоплюють багато видів сучасного мистецтва, зокрема  візуальне, театральне, циркове та інші. У них ця творчість поєднується  з андеґраундною музикою та самобутністю регіону, де проводиться захід. Це самоідентифікує  нас як мистецьку країну. Охоплюючи такий широкий культурний  спектр,  ми  яскраво презентуємо себе в Європі, а надто  на  шляху євроінтеграції нашої країни», — сказав Євген Нищук.

«Я дуже вдячний за цю відзнаку. Дуже приємно читати схвальні відгуки про фестиваль, але найкраще – це самим приїхати сюди і відчути цю неповторну атмосферу, пожити ці кілька днів у  яскравому ритмі», — зазначив Максим Черкашин.

Знак EFFE є знаком якості фестивалів, даючи міжнародне визнання кращим фестивальним подіям у Європі. До цієї асоціації входять фестивалі з усієї Європи, які виступають за художню якість та мають суттєвий вплив на культуру на місцевому, національному та міжнародному рівнях.

Експерти EFFE  охарактеризували «Файне місто» як «сильний та якісний фестиваль».  І це не дивно, адже «Файне місто»  – це найяскравіша музична пригода літа! Більше того, у всіх,  хто вже чув про фест,  складається враження, що з 20 до 23 липня в Україні, та що там — у світі! — не відбуватиметься жодних фестивалів. Чому? Бо ж усі достойні сольні виконавці та музичні гурти будуть у цей час на найочікуванішій події липня — міжнародному музичному  фестивалі в Тернополі.

Цього року фестиваль (до слова, не простий, а п’ятий — ювілейний!) випробує нову локацію — дійство відбуватиметься на території тернопільського іподрому.  Просто неба одразу на шести сценах перед гостями фестивалю свої шоу презентуватимуть  вітчизняні та іноземні артисти. З Німеччини  до України приїдуть справжні “монстри” альтернативи “Guano Apes”, що стануть хедлайнерами фестивалю,  з Фінляндії — потужні рокери “Poets of the Fall”  та “Skindred” — валлійський рок-гурт із Ньюпорта, що є постійним учасником найбільших європейських музичних фестивалів,  з Білорусі — запальний “Brutto”,  а  також російський панк-рок-гурт “Елізіум”, який виступив проти путінського режиму. Українські гурти теж не пасуть задніх: «Друга ріка»,  “Антитіла”,  ТНМК, “O.Torvald”, «Веремій», Христина Соловій, «Один в каное», «Анна», «Без обмежень», рідні тернополянам «Los Colorados»  і багато-пребагато інших.

Джерело: НОВА Тернопільська газета

Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter