230На Тернопіллі різко зросла кількість людей, які захворіли на бореліоз або хворобу Лайма. Ця недуга передається через укус кліщів і є надзвичайно небезпечною для здоров’я людини. Фахівці закликають краян не бути байдужими і обов’язково звертатися до лікарів в разі укусу кліща та віддавати паразита на перевірку в лабораторію.

У Тернопільському державному медичному університеті сьогодні активно досліджують епідеміологію хвороби Лайма в Україні, пропонують схеми її лікування та реабілітації і навіть створили Центр дослідження бореліозу.

У співпраці з науковцями Державної Вищої школи імені Папи Іоана Павла ІІ в Білій Підлясці (Польща) тернопільські медики проводили клінічні та лабораторні дослідження на наявність збудника хвороби Лайма у лісників та військових. Це так звані групи ризику, адже вони багато часу проводять у лісах, зелених зонах, на природі.  Результати, шо отримали лікарі, вражають.

– Ми дослідили людей, які можуть мати контакти з кліщами, найперше, усіх лісників Тернопільської області, – розповідає доцент кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами Марія Шкільна. – Майже половина, 43 відсотки, заражені борелією, тобто, мають антитіла, які є збудником хвороби Лайма. Такі ж дослідження провели у Запорізькій області – там це число становить 60 відсотків. Також перевірили кров у всіх військовослужбовців Тернополя, половина з них також мають антитіла до борелій.

Медики кажуть, заразитися можна не лише від укусу кліща, а й від проміжної стадії його розвитку – німфи. Якщо вона інфікована і потрапить на тіло, на якому є подряпини, існує також небезпека зараження.

180

– Не варто самим займатися видаленням кліща і самолікуванням, – додає Марія Шкільна. – Адже часто ви не можете видалити кліща повністю, а це може стати причиною інфікування. Обов’язково потрібно занести кліща на перевірку у лабораторію, адже тоді ви будете точно знати, чи він інфікований. Навіть частинка паразита допоможе визначити це.

Сьогодні лише у Тернопільському державному медичному університеті можна точно діагностувати хворобу Лайма, а також детально перевірити, чи є кліщ носієм інфекції.

– Люди дуже часто не помічають укусів кліщів, або не придають їм важливого значення. Хвороба Лайма може не проявлятися роками. А через 10-15 років може проявитися ураженням центральної нервової системи, суглобів, серцево-судинними недугами, можливі летальні випадки. Тому людям, які пам’ятають, що їх кусав колись кліщ, варто прийти до нас в медичний університет і здати кров для перевірки, – розповідає ректор Тернопільського державного медичного університету професор Михайло Корда. – На жаль, дослідження вартісні, бо реактиви закуповуємо за кордоном. Власне, ми беремо кошти лише за витратні матеріали, інші витрати компенсовує університет. Для учасників АТО, співробітників університету обстеження безкоштовне. Надалі в закладі визначатимуть й інші пільгові категорії громадян для обстеження.

Повне обстеження  кліща вартує 260 гривень.  Аналіз крові на наявність збудників бореліозу – 400 гривень.

Джерело: nday.te.ua

Розкажи друзям
  • gplus
  • pinterest

Якщо Ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter